چه کسانی می توانند از دستگاه وکیوم آقایان استفاده کنند؟

دستگاه وکیوم آقایان یکی از ساده ترین و در عین حال مطمئن ترین راهکار ها برای غلبه بر مشکلات مربوط به اختلال نعوظ است. این دستگاه ساز و کار فیزیکی و بسیار ساده‌ای دارد که امکان افزایش جریان خون به آلت تناسلی را فراهم می‌کند و در نتیجه فرد بدون هیچ گونه عوارض جانبی خاصی به حالت نعوظ میرسد. البته استفاده از این دستگاه برای برخی از افراد جامعه امکان پذیر نیست و می تواند برای آنها مشکلات مختلفی به دنبال داشته باشد.

این موضوعی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت و نشان خواهیم داد که استفاده از دستگاه وکیوم آقایان برای چه کسانی مجاز بوده و اصولاً چه کسانی استفاده از این دستگاه را تجویز می کنند.

چه کسانی میتوانند از دستگاه وکیوم آقایان استفاده کنند؟

 به عنوان یک قانون کلی، اصولاً مردانی که دچار بیماری های مختلف می شود که جریان خون به آلت تناسلی را تضعیف می کنند، مانند بیماری دیابت، جراحی سرطان پروستات یا روده بزرگ و همچنین شرایط روانی مانند اضطراب و افسردگی، میتوانند از دستگاه وکیوم مردانه استفاده کنند. اصولا استفاده از این دستگاه ها برای بسیاری از مردان خطرساز نیست، اما پزشکان و متخصصین ارولوژی استفاده از این دستگاه برای کسانی که به یکی از اختلالات زیر مبتلا هستند توصیه نمی کنند:

  • افراد مبتلا به کم خونی سلولی: اصولاً برخی از انواع سرطان خون یا هر نوع اختلال کم خونی شما را مستعد خونریزی یا لخته شدن خون میکند که در اثر تنش زیاد ممکن است فرد دچار مشکل شود.
  • مصرف کنندگان داروهای رقیق کننده خون: اگر فردی از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین یا هپارین و همچنین برخی از داروهای ضد درد مانند آسپرین و ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده می کنند بهتر است از دستگاه وکیوم آقایان برای غلبه بر اختلال نعوظ خود استفاده نکنند.
  • افراد مبتلا به پریاپیسم: افراد مبتلا به این مشکل برای مدت زمان طولانی حالت نعوظ خود را حفظ می کنند که باعث ایجاد درد و ناراحتی طولانی مدت می شود. به همین دلیل پزشکان به آنها استفاده از این راهکار را پیشنهاد نمی دهند.
این مطلب را نیز از دست ندهید:  آیا اختلال نعوظ یک مشکل دائمی است؟

نتایج استفاده از دستگاه وکیوم مردان را بیماران

اصولاً دستگاه وکیوم آقایان بعد از انجام عمل های خاص مانند جراحی پروستات یا رادیوتراپی برای درمان سرطان پروستات توسط برخی از متخصصین ارولوژی و جراحی توصیه می‌شود، زیرا انجام این عمل ها می‌تواند منجر به کوتاه تر شدن آلت تناسلی و رسیدن فرد به مشکلاتی مانند اختلال نعوظ شود.

رینا و همکارانش در سال ۲۰۰۶ یک کار آزمایشی در مورد توانبخشی آلت تناسلی در ۱۰۹ مرد مبتلا به پروستاتکتومی رادیکال انجام دادند. آنها وضعیت مردانی که روزانه از دستگاه وکیوم مردان استفاده می‌کردند را نسبت به کسانی که از دستگاه استفاده نمی کردند تحت کنترل قرار دادند.

تحقیقاتی آنها دریافتند که ۸۰ درصد از مردان گزارش داده اند که در مقایسه با ۳۷ درصد از افراد تحت کنترل نعوظ بهتر و با کیفیت تری داشتند. در حدود ۳۲ درصد از مردان گزارش کرده‌اند که می‌توانند بعد از ۹ ماه در مقایسه با ۲۹ درصد از گروه شاهد، نعوظ طبیعی داشته باشند و ۱۷ درصد هم بعد از ۹ ماه بدون هیچ گونه کمک اضافی نعوظ طبیعی به دست آورده‌اند. نکته جالب اینکه ۷۱% از افرادی که از دستگاه وکیوم آقایان استفاده نمی کردند، بعد از پایان دوره به دنبال راهکارهای درمان اضافی بودند.

محققان از این نتایج به این رسیدند که استفاده اولیه از دستگاه وکیوم مردانه باعث برقراری رابطه جنسی با کیفیت و به دست آوردن رضایت همسر می‌شود که در بازگشت مردان به نعوظ طبیعی تاثیر گذار است.

دستگاه وکیوم آقایان

دستگاه وکیوم آقایان

مقابله با عوارض جانبی جنسی ناشی از برخی بیماریها یا داروها

برخی از شرایط پزشکی و ناتوانی های پزشکی عملکرد جنسی طبیعی فرد را مختل می کند که شناخته شده ترین آن ها بیماری های دیابت و بیماری های قلبی و همچنین آسیب های نخاعی یا مالتیپل اسکلروزیس هستند. پیشرفت این بیماری ها یا استفاده از برخی از داروهای مصرفی منجر به اختلال نعوظ میشود و استفاده از دستگاه وکیوم آقایان در بازگرداندن آنها به حفظ عملکرد طبیعی آلت تناسلی تاثیر گذار است.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  اختلال نعوظ در مردان زیر 40 سال و حقایقی در مورد آن

در برخی از افراد بیماری پیرونی (Peyronie) منجر به خمیده شدن آلت تناسلی می شود که بازهم دستگاه وکیوم مردانه می‌تواند به ماندگاری و حفظ طول آلت تناسلی کمک کند. البته در این مورد باید پمپاژ دستگاه با احتیاط صورت گیرد، زیرا پمپاژ بیش از حد می‌تواند منجر به ایجاد انحنای آلت تناسلی و مشکلات بعدی شود.

دستگاه وکیوم مردانه می‌تواند اثرات روانی اختلال نعوظ را از بین ببرد

استفاده از دستگاه وکیوم آقایان به شما این امکان را می‌دهد که از لحاظ جسمی به حالت نعوظ برسید و این موضوع برای برخی از مردان بسیار مهم است، زیرا به آنها کمک می‌کند تا بر مشکلات روانی ناشی از اختلال نعوظ غلبه کنند. انتظار غیر واقعی مردان از خود و عدم توانایی آنها به انجام برخی از کارها سرآغاز برخی از مشکلات عاطفی و روانی بوده که در نهایت مانع از رسیدن به نعوظ طبیعی می شود.

این در حالی است که استفاده از این دستگاه فرد را در کمترین زمان ممکن به حالت نعوظ می رساند و اتفاقاً نعوظ او نسبت به نعوظ طبیعی محکم تر و سخت تر است. بنابراین به مرور زمان مشکلات روحی و روانی فرد مرتفع شده و فرد می تواند در بلند مدت به داشتن یک نعوظ باکیفیت امیدوار باشد.

دستگاه وکیوم آقایان

دستگاه وکیوم آقایان

عوارض جانبی بکارگیری دستگاه وکیوم آقایان

 بسیاری از مردانی که استفاده از دستگاه وکیوم مردانه توسط متخصص اورولوژی به آنها تجویز شده عوارض جانبی کمی را تجربه می کنند و نسبت به کاربرد دستگاه رضایت دارند. اما در برخی از مردان به دلیل استفاده نادرست از دستگاه تبعاتی به دنبال دارد که می توانید در ادامه آنها را ببینید:

این مطلب را نیز از دست ندهید:  پریاپیسم، شناخت و درمان

درد یا کبودی در قسمت پایه آلت تناسلی

درد یا کبودی در قسمت پایه آلت تناسلی به هنگام استفاده درست از دستگاه معمولاً کم است و بعد از چند روز اول برطرف می‌شود. اما اگر پمپ به شکل نادرست استفاده شود ممکن است شدت آنها بیشتر باشد. یادگیری نحوه استفاده از این دستگاه نیاز به زمان و صبر دارد، اما به مرور زمان و پس از تسلط، راحت‌تر می‌توانید از آن استفاده کنید. در ضمن برای استفاده بهتر لازم است که موهای اطراف آلت تناسلی خود را پاک کنید.

 ایجاد لخته های خونی

معمولاً لخته های خونی در اثر فشار زیاد ایجاد می شوند و به طور کلی نتیجه پمپاژ بیش از حد است. بنابراین به افراد مختلف توصیه می شود که هنگام استفاده از این دستگاه به طور ملایم رفتار کنند و همیشه روند پمپاژ کردن دستگاه را مطابق با دستورالعمل آن انجام دهند. در مطالب قبل در مورد استفاده ایمن از دستگاه وکیوم آلت تناسلی صحبت کردیم و سعی کنید که حتماً آن را مطالعه کنید.

 کاهش احساس

 وقتی که حلقه آلت تناسلی در قسمت انتهای آلت قرار می گیرد نوعی سردی و رنگ کبود در آلت دیده میشود. این حلقه حداکثر باید ۳۰ دقیقه در آنجا باقی بماند. استفاده از این حلقه می تواند نیرویی انزال فرد را کاهش دهد اما در لذت یا شدت ارگاسم اختلالی ایجاد نمی کند و مایع منی بعد از جدا شدن حلقه آلت تناسلی به بیرون ریخته میشود.

 

این یک موضوع طبیعی است که دستگاه وکیوم آقایان ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد و برای آنها عوارض جانبی به دنبال داشته باشد. اما در تحقیقات علمی مشخص شده که یک روش کارآمد است و عوارض جانبی آن نسبت به داروهای خوراکی بسیار کمتر است.

0/5 (0 نظر)