اختلال نعوظ از جمله اختلالاتی است که می‌تواند همه ابعاد زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. امروزه برخی از مردان از اختلال نعوظ خود ابراز ناراحتی می‌کنند و به‌ دنبال راهی هستند تا آن را درمان نمایند. شیوه‌های بسیاری برای درمان آن پیشنهاد شده‌اند؛ اما افراد بسیاری در ابتدا ترجیح می‌دهند که درمان‌های خانگی را امتحان کنند‌. از این رو پیش از انجام هر اقدامی، بهتر است که با شیوه‌های درمان خانگی اختلال نعوظ آشنا شوید.

آشنایی با اختلال نعوظ

اختلال نعوظ در واقع به نوعی ناتوانی جنسی گفته می‌شود که برخی از آقایان به علت‌های مختلفی به آن مبتلا می‌گردند. در این عارضه هنگامی که شخص رابطه جنسی برقرار می‌نماید، نعوظ را تجربه نمی‌کند یا این‌که به نعوظ می‌رسد؛ اما قادر به حفظ آن نیست. در صورتی می‌توان گفت که یک شخص به اختلال نعوظ دچار شده که نشانه‌های آن به مدت سه هفته تا یک ماه همچنان ادامه داشته باشند. پس از گذشت این مدت، اگر فرد شاهد نشانه‌هایی مبنی بر ادامه اختلال نعوظ بوده، می‌بایست جهت درمان آن اقدامات لازم را انجام دهد.

اختلال نعوظ چه عللی دارد؟

اختلال نعوظ چه عللی دارد؟

اختلال نعوظ چه عللی دارد؟

دلایل بسیاری وجود دارند که می‌توانند سبب گردند تا یک فرد به اختلال نعوظ دچار شود. پیش از آن‌که درمانی برای اختلال نعوظ صورت بگیرد، بهتر است که با علت‌های آن آشنا شوید. نمی‌توان نقش موثر عوامل فیزیکی و روانی را در بروز اختلال نعوظ نادیده گرفت. در صورتی که شخصی تنها بعضی از اوقات با این مسئله مواجه می‌شود، جایی برای نگرانی وجود ندارد؛ اما در شرایطی که فرد به‌صورت دائم یا در بیشتر مواقع این مسئله را تجربه می‌کند، می‌بایست برای درمان اقدام نماید. روش‌های بسیاری برای درمان اختلال نعوظ پیشنهاد می‌شوند که یکی از موثرترین آن‌ها درمان خانگی است. از دلایل اصلی ابتلا به اختلال نعوظ می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • استرس و اضطراب بیش از حد
 • مصرف مشروبات الکلی
 • پرکاری تیروئید
 • خستگی مفرط
 • مشکلات زناشویی
 • بیماری ام اس و دیابت
 • فشار خون بالا
 • بیماری پارکینسون
 • بزرگ شدن پروستات
 • بیماری‌های قلبی
 • افسردگی شدید
 • چاقی مفرط
 • استفاده بیش ازحد از دخانیات
 • استفاده از برخی داروها
 • دچار شدن به آسیب‌های عصبی
این مطلب را نیز از دست ندهید:  آیا روش های مختلف بزرگ کردن آلت تناسلی کارآمد هستند؟

آیا درمانی برای اختلال نعوظ وجود دارد؟

بله؛ به کمک شیوه‌های درمانی بسیاری می‌توان اختلال نعوظ را برطرف کرد. از بهترین شیوه‌های درمانی می‌توان به درمان خانگی اشاره کرد. لازم به ذکر است که تا وقتی می‌توانید این مسئله را درمان کنید که با مسئله‌ای ریشه‌دار و حاد مواجه نباشید. در غیر این صورت فرد درمان سختی را در پیش داشته یا این‌که ممکن است اصلا درمان نشود. اگر برای درمان این اختلال از داروهای شیمیایی استفاده کنید، این داروها عوارض بسیاری را در پی خواهند داشت. بنابراین جایگزین کردن درمان خانگی و گیاهی با داروهای شیمیایی ایده خوب و موثری به نظر می‌رسد.

شیوه ‌های درمان خانگی اختلال نعوظ

در حوزه درمان خانگی، شیوه‌های بسیاری وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توان اختلال نعوظ را برطرف کرد. اصلاح سبک زندگی را می‌توان بهترین شیوه به عنوان درمان خانگی دانست. در کنار آن فرد باید به شکل منظم ورزش کند. همچنین یک رژیم غذایی سالم و متنوع را برای خود در نظر بگیرد. از جمله کارهایی که می‌توانند در جهت درمان اختلال نعوظ مفید واقع شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشتن رژیم غذایی سالم

داشتن رژیم غذایی سالم

داشتن رژیم غذایی سالم

پیروی از یک رژیم غذایی سالم نقش موثری در بهبود درمان خانگی دارد. داشتن رژیم غذایی سالم می‌تواند سلامت سیستم گردش خون و سلامت کلی بدن را تضمین کند. همچنین هنگامی که فرد از مواد غذایی مقوی و مغذی استفاده نماید؛ ریسک ابتلا به بیماری‌هایی همچون بیماری‌های قلبی، چاقی و دیابت را کاهش می‌دهد.

انجام ورزش به‌صورت روزانه و منظم

حتما می‌دانید که ورزش مستمر و به‌صورت روزانه چه نقش موثری بر سلامت بدن خواهد داشت. حرکات ورزشی سبب می‌شوند که خون در اندام‌های و دستگاه‌های شخص به گردش درآید. همین عامل سبب بهبود نشانه‌های اختلال نعوظ خواهد شد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  7 راهکار ایده آل برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

ترک الکل و کاهش میزان سیگار مصرفی

مصرف الکل و دخانیات اثراتی منفی بر نعوظ دارند و یکی از شیوه‌های درمان اجتناب از مصرف این مواد خواهد بود. بنابراین اولین گام در جهت بهبود اختلال نعوظ را می‌توان ترک الکل و سایر دخانیات دانست.

کاهش استرس و کنترل آن

کاهش استرس و کنترل آن در درمان اختلال نعوظ

کاهش استرس و کنترل آن در درمان اختلال نعوظ

در دنیای امروزه همه افراد در طول روز استرس و نگرانی‌هایی را تجربه می‌کنند که عضوی جدایی‌‌ناپذیر از زندگی به‌ حساب می‌آید. البته راهکارهایی نیز وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توان تاثیرات منفی این استرس‌ها را حذف کرد. استرس به شکلی مستقیم بر کارکرد دستگاه تناسلی اثر خود را نشان می‌دهد. از این رو در آقایانی که استرس بیشتری را متحمل می‌شوند، امکان ابتلا به اختلال نعوظ افزایش می‌یابد. به همین علت بهتر است که افراد، مدیریتی بر میزان اضطراب و استرس خود داشته باشند و آن را کاهش داده و به حداقل برسانند.

درمان اختلال نعوظ با داشتن خواب کافی

الگوی خواب یکی از عواملی است که بر کیفیت نعوظ تاثیر می‌گذارد. هنگامی که فرد الگوی خواب درستی را در پیش نمی‌گیرد، سطح هورمون تستوسترون او کاهش می‌یابد. از طرفی دیگر، هنگامی که سطح هورمون‌های جنسی در فرد کاهش پیدا کند، فرد دچار ناتوانی جنسی خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این مسئله شخص می‌بایست ساعت خواب خود را تنظیم کرده و ساعت به خصوصی را برای خواب خود در نظر بگیرد.

حواستان به داروهایی که مصرف می‌ کنید باشد تا اختلال شما برطرف شود!

امکان دارد که شخص از داروهایی استفاده کند که اختلال نعوظ از عوارض جانبی آن‌ها به‌ حساب آید. از جمله این داروها می‌توان به داروهای فشار خون بالا، ضد افسردگی، بعضی از دیورتیک‌ها، مسدودکننده‌های بتا، داروهای قلبی، ضد سایکوز و… اشاره کرد. اگر احساس می‌کنید که اختلال نعوظ شما به علت استفاده از داروی خاصی بوده، بهتر است که این مسئله را با متخصص اورولوژی خود در میان بگذارید. پزشک شما را راهنمایی خواهد کرد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  راهکارهای مطمئن برای بزرگ شدن آلت تناسلی مردان

درمان های گیاهی اختلال نعوظ

درمان های گیاهی اختلال نعوظ

درمان های گیاهی اختلال نعوظ

از شیوه‌های خوب درمان خانگی می‌توان به استفاده از گیاهان دارویی اشاره کرد. با کمک این روش، اختلال نعوظ درمان خواهد شد و کیفیت زندگی زناشویی بهبود پیدا خواهد کرد. درمان‌های گیاهی به نسبت سایر روش‌ها برای افراد ساده‌تر هستند و برخی از افراد این روش از درمان را در اولویت قرار می‌دهند. خوراکی‌ها و گیاهانی همچون پسته، ایپیمدیوم، انار، جینسینگ و… می‌توانند برای درمان اختلال نعوظ موثر واقع شوند.

 

در ادامه، مطالعه مقالات زیر را نیز به شما توصیه میکنیم:

 

 

0/5 (0 نظر)