رابطه جنسی را می‌توان یکی از بهترین روش‌های ایجاد عشق و صمیمیت میان زوجین دانست. برای اینکه زوجین رابطه جنسی باکیفیتی داشته باشند، می‌بایست هردو طرف به ارگاسم برسند. در برخی مواقع مردان در طول رابطه جنسی، ارگاسم را تجربه می‌کنند؛ اما زنان خیر. به نظر شما علت وقوع این عارضه چیست؟ دلایل متعددی می‌توانند منجر به دیر ارضا شدن زنان شد. ابتدا می‌بایست مشکل خود را به کمک پزشک علت‌یابی کنید؛ سپس برای درمان آن اقدام نمایید تا رابطه جنسی میان زوجین بهبود یابد. از جمله دلایل رایج دیر انزالی زنان، می‌توان به مشکلات جسمی، بی‌تجربگی جنسی، احساس گناه، مصرف برخی داروها و… اشاره کرد.

آشنایی با دلایل دیر ارضا شدن زنان

در حالت کلی پیدا کردن علت اصلی و دقیق دیر ارضا شدن زنان یا نرسیدن به ارگاسم در طول رابطه جنسی، کاری سخت و دشوار به نظر می‌رسد؛ چراکه عوامل زیادی در دیر انزالی زنان نقش دارند و بعضی از این دلایل، جنبه جسمی دارند و بعضی از آن‌ها به روح و روان فرد برمی‌گردد. با مراجعه به پزشک، مسئله شما علت‌یابی شده و براساس نوع علت آن، درمان‌های لازم لحاظ می‌شوند. موارد زیر، اشاره به دلایل دیر ارضا شدن زنان دارد.

مشکلات جسمی

بعضی از خانم‌ها امکان دارد به بیماری‌های متفاوتی از لحاظ جسمی دچار باشند. این بیماری‌ها می‌توانند عوارض به‌خصوصی را در پی داشته باشند. از جمله این عوارض، می‌توان به دیر ارضا شدن زن اشاره کرد. برای نمونه بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، آسیب‌های نخاعی، مشکلات لگن و… می‌توانند روی ایجاد این مسئله اثرگذار باشند. بنابراین در صورتی که با یکی از این مشکلات مواجه هستید، می‌بایست به پزشک متخصص مراجعه کرده تا اقدامات لازم جهت درمان این مشکل صورت گیرد. از دیگر دلایل پزشکی موثر بر دیر انزالی زنان می‌توان به بیماری اسکلروز متعدد اشاره کرد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  آندروپوز یا همان یائسگی ﻣﺮدانه چیست و چه عواقبی به دنبال دارد؟

خشکی واژن و اختلالات هورمونیعاملی برای دیر ارضا شدن زنان

در برخی مواقع هنگامی که سطح هورمون زنانه همچون استروژن کاهش پیدا می‌کند، شاهد خشکی واژن هستیم. این مسئله می‌تواند سبب ایجاد احساس درد در طول رابطه شود و در موارد وخیم‌تر، اسکار و خونریزی را در ناحیه واژن به دنبال داشته باشد. از این رو خشکی واژن، یکی از علت‌های دیر انزالی و دلزدگی خانم‌ها نسبت به رابطه جنسی به حساب می‌آید.

بی تجربگی جنسی

بی تجربگی جنسی عاملی برای دیر ارضا شدن زنان

بی تجربگی جنسی عاملی برای دیر ارضا شدن زنان

عموماً اغلب زنان به علت شرم و حیای آموخته شده از کودکی نسبت به صحبت کردن در مورد مسائل جنسی، احساس شرم دارند. این افراد امکان دارد در طول رابطه جنسی با شریک زندگی خود ارگاسم را تجربه نکرده یا اینکه با مسئله دیر انزالی مواجه شوند. در این شرایط آن‌ها حاضر نیستند که با شریک زندگی در مورد این مسئله، به بحث و گفت‌وگو بپردازند. در حالی که در اغلب مواقع، با یک صحبت دوطرفه ساده می‌توان این مسئله را حل کرد.

احساس گناه

در اغلب مواقع در صورتی که به بررسی ریشه ارضا نشدن یا دیر ارضا شدن خانم‌ها بپردازیم، متوجه خواهیم شد که این مسئله از باورهای غلط دوران گذشته نشات می‌گیرد. در زمان‌های گذشته افراد بر این باور بودند که زنان نباید از لذت رابطه جنسی بهره‌مند شوند یا به ارگاسم برسند؛ بلکه تنها مردان می‌بایست اوج لذت جنسی را تجربه کنند و زن‌ها تنها موظف هستند که شرایط را برای آن‌ها مهیا سازند. این عقیده موجب شد که زنان احساس گناه داشته باشند که حتی اکنون نیز شاهد وجود این باور در عمق وجود اغلب خانم‌ها هستیم. این مسئله می‌تواند مانعی برای لذت بردن از رابطه جنسی و تجربه رسیدن به ارگاسم برای زنان باشد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  واکسن پاپیگولارد چیست و چه کاربردی دارد؟

احساس اضطراب و افسردگی

در حالت کلی طبق شخصیت وجودی زن‌ها آن‌ها باید ابتدا آرامش و امنیت کافی را در طول یک رابطه تجربه کنند تا بتوانند به اوج لذت جنسی برسند. در صورتی که آن‌ها در طول زندگی با احساساتی همچون اضطراب و افسردگی مواجه شوند، دیگر قادر نیستند که در زمان رابطه جنسی توجهی به تجربه لذت و ارضا شدن داشته باشند.

مصرف برخی از داروها

برخی از خانم‌ها امکان دارد داروی خاصی را مصرف کنند و همین مسئله، دیر ارضا شدن یا عدم تجربه ارگاسم را برای آن‌ها به دنبال داشته باشد. این مسئله بیشتر در میان داروهای درمان افسردگی دیده می‌شود. همچنین افرادی که به بیماری‌هایی همچون سرطان، فشارخون و بیماری‌های قلبی مبتلا هستند، داروهای خاصی را مصرف می‌کنند که امکان دارد روی این مسئله اثر داشته باشد.

تجربیات ناخوشایند گذشتهو تاثیر آن بر ارضا نشدن زنان

برخی از زنان به هنگام کودکی یا نوجوانی، آزار و اذیت جنسی یا جسمی را تجربه کرده‌اند. این مسئله امکان دارد تاثیرات بدی روی روح و روان فرد داشته باشد و سبب شود که کیفیت رابطه جنسی آن‌ها با همسرشان کاهش پیدا کند. حتی ممکن است که سردی روابط جنسی میان زوجین را به دنبال داشته باشد. همچنین مسائل مرتبط با روابط، می‌تواند منجر به دیر انزالی شود. این مسئله اغلب از مشکلات جنسی در رابطه، روابط عمومی، عصبانیت، بی‌اعتمادی و… نشأت می‌گیرد.

واژینیسموس

واژینیسموس در واقع نام دیگر دخول دردناک بوده و از درمان نکردن خشکی واژن و پیشرفت آن نشأت می‌گیرد. این مسئله اصلی‌ترین علت آنورگاسمی در زنان به شمار می‌رود‌. برای درمان این مشکل می‌بایست به متخصص زنان مراجعه نمایید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  انزال تاخیری چیست و چه نشانه هایی دارد؟

رضایت نداشتن از اندام دلیلی برای دیر ارضا شدن زن

زمانی که شخص نسبت به دستگاه تناسلی و اندام جنسی خود احساس رضایت نداشته باشد، از اعتماد به نفس او کاسته خواهد شد. لذت‌بخش نبودن رابطه و پایین آمدن میزان تحریک نیز می‌تواند به دنبال رضایت نداشتن از اندام پیش بیاید‌. برای حل این مسئله می‌توان از جراح‌های زیبایی واژن و اندام کمک گرفت.

افزایش سن و سبک زندگی عاملی برای در انزالی بانوان

هنگامی که سن افراد افزایش پیدا می‌کند، به‌تبع تغییرات هورمونی رخ می‌دهد. این مسئله، خشکی واژن را به دنبال دارد. خشکی واژن مخصوصا در زمان یائسگی بیشتر می‌شود‌ و فرد به راحتی نمی‌تواند رابطه جنسی برقرار کند. سبک زندگی افراد نیز در ابتلا به دیر انزالی نقش دارد. عادت‌های بد و نادرست همچون پرخوری، مصرف سیگار و دخانیات، الکل و دیگر موارد می‌تواند روی دیر انزالی زنان اثرگذار باشد.

مطالعه مقالات زیر نیز به شما پیشنهاد میشود:

 

0/5 (0 نظر)