گاهی زوجین به دلایل مختلفی تصمیم به جدایی می‌گیرند؛ یکی از این دلایل ناتوانی جنسی جوانان است. معمولا خانم‌هایی که با ناتوانی جنسی همسر خود مواجه می‌شوند؛ تصمیم بر طلاق و جدایی خواهند گرفت. طبق قوانین کشور، حق طلاق با زوج بوده و زوجه در صورت ارائه علل محکم و قابل قبول امکان درخواست جدایی را خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین دلایلی که زوجه می‌تواند به راحتی از همسر خود جدا شود، مشکلات ناتوانی جنسی زوج بوده که به همان علت مرد قادر به باروری نباشد. ناتوانی جنسی جوانان و تاثیر آن بر طلاق زوجین، یکی از دلایل مهمی است که معمولا زوج‌ها به سبب آن تصمیم به جدایی خواهند گرفت.

طلاق به علت عدم برقراری رابطه جنسی

طلاق به علت عدم برقراری رابطه جنسی

طلاق به علت عدم برقراری رابطه جنسی

امروزه در تمام دادگاه‌های دنیا، یکی از مهم‌ترین دلایل طلاق زوجین، عدم توانایی برقراری رابطه جنسی است. در دادگاه‌های خانواده زوج‌های بسیاری هستند که به علت ناتوانی جنسی همسر خود تصمیم بر جدایی می‌گیرند. طلاق در نتیجه عدم توانایی برقراری رابطه جنسی، موضوع بسیار مهمی بوده که لازم است زوج‌ها از تمامی جوانب آن آگاهی یابند.

شروع یک زندگی مشترک برخلاف آنچه دیگران تصور می‌کنند، وابسته به داشتن اطلاعات کافی هر دو طرف از ایجاد یک رابطه جنسی درست است. در واقع زندگی زناشویی و مشترک یک علم بوده که جوانان باید با آن بیشتر و بهتر آشنا شده و آن را بیاموزند. گاه زوج‌ها به علت شرم و حیا و حتی غرور به‌درستی مشکلات رابطه خود را بیان نکرده و به‌دنبال حل مشکل جنسی خود نمی‌روند. این موضوع مهم به مرور زمان سبب طلاق و ایجاد مشکل بین آن‌ها خواهد شد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  اختلال نعوظ در مردان جوان و راهکارهای جلوگیری از آن

مشاوران خبره خانواده در این باره بیان می‌دارند که زوجین باید در رابطه با مشکلات جنسی و روابط جنسی خود با یکدیگر بدون هیچ خجالتی صحبت کرده و در صورت وجود مشکل جدی، به افراد متخصص در این حوزه مراجعه نمایند.

طلاق به علت عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی چه جوانبی دارد؟

طلاق به علت عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی چه جوانبی دارد؟

طلاق به علت عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی چه جوانبی دارد؟

اغلب زمانی که زوج‌ها در مسیر جدایی و طلاق قرار دارند، به دلایل مختلفی مانند وجود درگیری بین خانواده‌ها، زن و شوهر نمی‌توانند رابطه جنسی درستی با یکدیگر برقرار نمایند. همین مسئله باعث می‌شود تا محبت و علاقه و صمیمت اولیه در بین زوجین از بین رفته و به مرور این موضوع سبب طلاق آن‌ها خواهد شد. این نکته مهم را همواره به یاد داشته باشید که علت اصلی ازدواج، ارتباط شرعی و قانونی برای رفع نیاز جنسی بین زوج‌ها است.

براساس تمامی مطالعات و تحقیقات انجام شده در زمینه حقوق‌ خانواده، نداشتن رابطه درست جنسی و زناشویی می‌تواند بنیان خانواده را از بین ببرد و در نتیجه سبب وجود فساد و دیگر روابط نامشروع در سطح جامعه شود. در نتیجه قانون جامعه اسلامی ایران کارهای دادرسی مربوط به این مسئله را کامل و دقیق و بدون هیچ اشتباهی بررسی و پیگیری می‌کند.

اگر زوجه موفق شود ثابت کند که همسر وی توانایی برقراری یک رابطه جنسی درست را ندارد، به راحتی می‌تواند طبق ماده 1130 قانون مدنی خانواده اقدام به طلاق نماید. محاکم قضایی بعد از بررسی‌های و رسیدگی‌های لازم، جلسات دفاع را برگزار خواهند کرد. در این جلسات زوج باید از خود در برابر دادخواست زوجه دفاع کند. اگر قاضی مطمئن شود که زوج در آینده نیز نمی‌تواند نیاز جنسی زوجه را برطرف سازد، حکم طلاق را به علت عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی صادر خواهد کرد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  مزایای دستگاه وکیوم آقایان

شرایط طلاق در زمان عدم توانایی در رابطه جنسی

شرایط طلاق در زمان عدم توانایی در رابطه جنسی

شرایط طلاق در زمان عدم توانایی در رابطه جنسی

بسیاری از زوج‌های به علت عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی برای طلاق و جدایی به دادگاه‌های خانواده مراجعه می‌کنند. 3 دلیل اصلی که زوجه براساس آن‌ها می‌تواند طلاق خود را بگیرد عبارتند از:

  • زود انزال بودن زوج و درمان نکردن آن:

یکی از مهم‌ترین دلایل طلاق در بین زوجین با عنوان عدم توانایی رابطه جنسی، زود انزال بودن مرد است. زود انزالی مسئله‌ای آزاردهنده برای هر دو طرف رابطه بوده که در صورت درمان نشدن مشکل‌ساز خواهد شد. در این زمان اگر زوجه درخواست طلاق دهد، دادگاه هر دو طرف را به پزشک معتمد معرفی کرده تا مشخص شود که درمانی برای زود انزالی زوج وجود ندارد یا این‌که زوج حاضر به درمان نیست. در این زمان زوجه در عسر و حرج قرار داشته و دادگاه حکم طلاق را صادر خواهد کرد.

  • برقرار نکردن رابطه زوج از عمد:

گاه زوج به دلایل مختلفی مانند مشکل اخلاقی یا روانی، همجنس‌ بازی، مشکلات خانوادگی و… از ایجاد رابطه با همسر خود دوری می‌کند. در این زمان اگر زوج در طولانی مدت نیازهای جنسی زوجه را برطرف نسازد، زن به‌راحتی می‌تواند درخواست طلاق داده و حکم را به نفع خود دریافت نماید.

  • سرد مزاج بودن مرد:

رابطه جنسی یک نیاز در هر فرد بوده که باید به آن از طریق راه درست پاسخ داده شود. باید به این نکته توجه داشت که هر فرد نسبت یه فرد دیگر میل جنسی متفاوتی دارد. در نتیجه نمی‌توان انتظار داشت که همه آقایان غریزه و نیاز جنسی هم‌اندازه‌ای داشته باشند. برخی از مردها به علل متفاوتی مانند ارث، ژنتیک، بیماری روانی و مشکلات روحی و… غریزه جنسی بسیار پایینی دارند یا سرد مزاج هستند. در نتیجه اگر زوجه موفق شود سرد مزاجی همسر خود را برای دادگاه اثبات کند، می‌تواند حکم طلاق خود را دریافت نماید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  آیا رابطه ای بین کمر درد و رابطه ی جنسی وجود دارد؟

چرا جوانان پیش از عقد باید به کلینیک های جنسی مراجعه کنند؟

همواره پیشگری از درمان بهتر است. اگر قبل از انجام عقد و ازدواج زوجین به مراکز و کلینیک‌های جنسی مراجعه کنند، تا حد زیادی می‌توان آمار طلاق را به علت عدم برقراری رابطه جنسی درست کاهش داد. البته موضوع مهم این است که پیش از انجام عقد مشاوره‌های جنسی تاثیر چندانی نخواهند داشت. زوجین باید بعد از عقد بلافاصله در کلاس‌های مشاوره شرکت کرده و با مشکلات مختلف روابط جنسی آشنا شوند.

در نتیجه می‌توانند این‌گونه سطح زندگی مشترک خود را بالاتر ببرند. در کلینیک‌ درمان ناتوانی جنسی، سعی بر این است تا اختلالات جنسی زوجین برطرف شده و آن‌ها را از خطر طلاق دور کنند. مراجعه به آن‌ها سبب می‌گردد تا زوجین با مشکلات مختلف جنسی خود مانند اختلال در هویت جنسی، تشخصی و درمان اختلالات جنسی آشنا شده و در طی زمان درمان شوند.

سخن پایانی

طلاق اتفاقی ناگوار برای هر فرد است. یکی از دلایل طلاق که این روزها بسیار مورد توجه قرار داشته؛ طلاق بر اثر عدم توانایی برقراری یک رابطه جنسی درست برای زوجین است. رابطه جنسی مهم‌ترین علت ازدواج در افراد بوده تا بتوانند این نیاز را از راه درست خود برطرف سازند. حال اگر هر کدام از دو طرف این رابطه، دارای مشکلات جنسی مانند سرد مزاجی، زود انزالی، اختلالات جنسی و… باشند طرف دیگر امکان درخواست طلاق را خواهد داشت. بهتر است پیش از به وجود آمدن مشکلات جدی مانند طلاق، زوجین بدون هیچ‌گونه خجالتی با یکدیگر در رابطه با این موضوع صحبت کنند. اگر مشکل با گفت‌وگوی زوجین برطرف نگردید، بهتر است به کلینیک‌های مشاوره جنسی مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرند.

مطالعه مقالات زیر نیز به شما پیشنهاد میشود:

0/5 (0 نظر)