امروزه مردان بسیاری از سایز اندام تناسلی خود رنج می‌برند و در پی استفاده از روش‌های متعددی برای افزایش اندازه آلت تناسلی خود هستند. در واقع این افراد گمان می‌کنند که با افزایش سایز اندام تناسلی خود امکان برقراری رابطه جنسی مطلوب برای آن‌ها فراهم می‌شود؛ این نظریه کاملاً نادرست بوده و اندازه آلت تناسلی اغلب مردان در بازه طبیعی خود قرار دارد. علی‌رغم وجود تبلیغات گسترده در این خصوص، می‌بایست پیش از انجام هر کدام از روش‌ها مانند دستگاه وکیوم اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس استفاده از آن را در پیش گرفت. دستگاه‌های وکیوم نیز دارای انواع مختلفی هستند و میزان اثربخشی آن‌ها به عواملی چون ژنتیک، تغذیه و… بستگی دارد. برای اغلب افراد این سوالات که دستگاه وکیوم چند سانت بزرگ می‌کند یا تاثیر دستگاه وکیوم بر سایز آلت تناسلی آقایان چقدر است مطرح می‌شود که در ادامه پاسخ خواهیم داد.

اندازه نرمال آلت مردانه و میزان رشد آن

پیش از کسب اطلاعات پیرامون میزان اثردهی دستگاه وکیوم و نحوه استفاده از آن می‌بایست روند رشد دستگاه تناسلی بررسی شود. باتوجه به اندازه‌گیری‌های انجام شده در جدول ذیل می‌توان به این نکته دست یافت که تنها عضو بدن که حین تحریک جنسی اندازه و ابعاد آن با حالت عادی تفاوت پیدا می‌کند، آلت تناسلی است. با وقوع این اتفاق نتیجه می‌گیریم برای اندازه‌گیری آلت تناسلی باید فرد دچار حالت نعوظ نباشد. تفاوت در ابعاد آلت تناسلی مردانه را می‌توان به علت خاصیت ارتجاعی و افزایش میزان خون در بافت این عضو از بدن دانست.                                                                                                                                                                                  باتوجه به اندازه‌گیری‌های انجام شده، ابعاد استاندارد و نرمال این عضو در حالت نعوظ حدوداً از 12.9 تا 14.2 سانتی‌متر و در حالت غیرنعوظ اندازه آن برابر 8.8 سانتی‌متر است. رشد آلت جنسی مردانه نیز معمولاً تا سن ۲۰ سالگی ادامه خواهد داشت.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  ارتباط بین رابطه جنسی و افزایش میزان سلامتی

 

سن میانگین طول آلت مردانه حداقل اندازه قابل قبول آلت مردانه
بدو تولد تا 5 ماهگی 3 – 4.7 1.9
6 ماه تا یک سالگی 3.5 – 5.1 2.3
1 تا 2 سالگی 3.9 – 5.5 2.6
2 تا 3 سالگی 4.2 – 6 2.9
3 تا 4 سالگی 4.4 – 6.3 3.3
4 تا 5 سالگی 4.8 – 6.6 3.5
5 تا 6 سالگی 5.1 -6.9 3.8
6 تا 7 سالگی 5.2 – 7 3.9
7 تا 8 سالگی 5.2 – 7.2 3.7
8 تا 9 سالگی 5.3 – 7.3 3.8
9 تا 10 سالگی 5.3 – 7.3 3.8
10 تا 11 سالگی 5.3 – 7.5 3.7
افراد بالغ 11.7 – 14.9 9.3

عوامل موثر بر رشد آلت تناسلی

عوامل موثر بر رشد آلت تناسلی

عوامل موثر بر رشد آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی به عواملی مانند ژنتیک، هورمون‌ها، رژیم غذایی، آلاینده‌های محیطی مانند سموم دفع آفات، مواد پلاستیکی و سن مرتبط است؛ در واقع میزان ترشح تستوسترون عامل اصلی رشد آلت تناسلی محسوب می‌شود. ترشح این هورمون در دوران بلوغ به میزان قابل توجهی افزایش یافته و بر اندازه آلت تناسلی تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. عوامل و جهش‌های ژنتیکی نیز می‌توانند بر زمان آغاز بلوغ و رشد آلت تناسلی تأثیرگذار باشند.

امروزه در مکان‌های مختلف چون داروخانه، روزنامه، شبکه‌های ماهواره‌ای و… گفته می‌شود که راه‌های زیادی برای افزایش سایز آلت تناسلی وجود داشته که می‌بایست نسبت به انجام هر کدام از این روش‌ها اطلاعات کافی و صحیح را کسب کرد. این روش‌ها اکستندر، وکیوم، پنیمور و لارجر باکس و… می‌شوند که برخی از آن‌ها بسیار مؤثر بوده و در مقابل، استفاده از برخی از روش‌ها می‌تواند مشکلات متعددی را برای سلامت جنسی فرد، آسیب به اندام تناسلی و… به ‌وجود آورد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  چرا رها کردن اختلال نعوظ در مردان مسن اشتباه است؟

جالب است بدانید که اغلب روش‌های درمانی اصولی تنها قادر به افزایش طول ۱ الی ۲ سانتی‌متری آلت تناسلی مردانه هستند. از دیگر روش‌های کم‌خطر برای افزایش طول آلت تناسلی نیز می‌توان به ورزش اشاره نمود که تأثیری دائمی نداشته و تنها به بهبود روند نعوظ کمک خواهد کرد.

عوامل موثر بر رشد آلت تناسلی

عوامل موثر بر رشد آلت تناسلی

حالت نعوظ چیست؟

باتوجه به این‌که عملکرد اصلی دستگاه وکیوم مربوط به بهبود روند حالت نعوظ و درمان اختلال نعوظ می‌شود، قطعاً کسب اطلاعات پیرامون این عارضه می‌تواند به شما آگاهی‌های لازم را ارائه دهد. هرگاه فردی از جنس مذکر از لحاظ جنسی تحت تأثیر قرار گرفته یا به اصطلاحی دیگر تحریک گردد، ماهیچه‌های آلت تناسلی او منقبض می‌شود. این انقباض به عضلات کمک شایانی رسانده و با افزایش میزان خون به آن بخش از بدن، حالت نعوظ را به ‌وجود می‌آورد. استفاده از دستگاه وکیوم می‌تواند با فشار بر بدنه آلت تناسلی آقایان، میزان جریان خون را در آن بخش افزایش داده و از برگشت خون به سایر بخش‌های بدن جلوگیری نماید. همین امر اگر به‌ صورت اصولی و مداوم زیر نظر متخصص انجام شود، قطعاً مشکل عدم نعوظ را برطرف خواهد کرد.

حالت نعوظ چیست؟

حالت نعوظ چیست؟

دستگاه وکیوم و مکانیزیم آن

این دستگاه که اغلب برای رفع مشکلات نعوظ و افزایش سایز آلت تناسلی آقایان به‌ کار می‌رود، از استوانه‌ای پلاستیکی تشکیل شده که روی آلت تناسلی قرار می‌گیرد. دستگاه وکیوم شامل دو بخش بوده که بخش دیگر آن را مکانیزم پمپ تشکیل می‌دهد و از آن به منظور ایجاد فشار داخل استوانه استفاده می‌گردد. روند فعالیت پمپ می‌تواند به ‌صورت دستی یا با استفاده از باتری صورت پذیرد. اگر مکانیزم دستگاه دستی باشد، برای استفاده از آن نیاز به کنترل بوده که همزمان پمپ و سیلندر را کنترل می‌کند؛ اما در صورتی که مکانیزم دستگاه با باتری انجام گیرد، ماشه موجود در بالا دستگاه می‌تواند پس از فشرده شدن، پمپ را فعال کرده و روند فعالیت خود را آغاز نماید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  راهکارهای جلوگیری از اختلال نعوظ

روند کار این دستگاه بدین شکل بوده که دستگاه وکیوم می‌تواند با ایجاد سیستم خلأ و افزایش میزان جریان خون در آلت تناسلی مردانه، آلت را سفت کرده و با استفاده از واشری که در انتهای دستگاه تعبیه شده از برگشت خون جلوگیری به‌ عمل آورد. بنابراین برگشت خون از آلت تناسلی ممکن نبوده و به بدن فرد این امکان را خواهد داد تا مدتی طولانی در حالت نعوظ باقی بماند.

میزان افزایش آلت تناسلی آقایان توسط دستگاه وکیوم

میزان افزایش آلت تناسلی آقایان توسط دستگاه وکیوم

میزان افزایش آلت تناسلی آقایان توسط دستگاه وکیوم

افراد بسیار زیادی تحت فریب تبلیغات این دستگاه قرار گرفته و توقع افزایش چندین سایز را دارند. لازم به ذکر است که نه تنها دستگاه وکیوم بلکه تمامی روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی مردانه، اثری دائمی نداشته و قابلیت افزایش ابعاد بیشتر از ۱ الی ۲ سانتی‌متر را نخواهند داشت. برخی از افراد تحت تأثیر شائبه‌های موجود در فضای مجازی، رسانه‌ها، روزنامه‌ها و… قرار می‌گیرند و می‌خواهند با استفاده از دستگاه وکیوم، ابعاد آلت تناسلی خود را افزایش دهند. جالب است بدانید که این نظریه کاملاً بی‌اساس بوده و این دستگاه تنها می‌تواند روند نعوظ را در آقایان دچار بهبود کند.

0/5 (0 نظر)