راهنمای استفاده ایمن از دستگاه وکیوم مردانه

شاید تعجب کنید که دستگاه وکیوم مردانه تبدیل به یک وسیله کاربردی شده و به هیچ وجه برای مردان جنبه فان و تفریحی ندارد. هر چه شناخت مردان نسبت به این دستگاه بالاتر میرود، میزان محبوبیت آن هم افزایش می یابد. البته انتظار مردان از دستگاه وکیوم آقایان متفاوت است:

  • برخی از آن به عنوان یک راهکار برای ایجاد نعوظ موقت استفاده می کنند
  • برخی معتقدند که این دستگاه می‌تواند باعث بزرگ شدن آلت تناسلی میشود
  • برخی از آن برای درمان اختلال نعوظ استفاده می کنند
  • برخی آن را به عنوان یک ابزار برای حفظ نعوظ سالم در طول رابطه جنسی می‌شناسند

چیزی که در اینجا اهمیت دارد این است که استفاده ایمن از دستگاه وکیوم مردانه هم روی نتیجه آن تاثیر مثبت داشته و هم سلامت فرد استفاده کننده را حفظ می کند.

دستگاه وکیوم مردانه چگونه کار میکند؟

این دستگاه در اصل یک استوانه است که روی آلت تناسلی مرد قرار میگیرد و از یک پمپ برای ایجاد مکش در داخل سیلندر استفاده می کند. خالی کردن هوا از داخل سیلندر به مرور زمان باعث ایجاد خلا در فضای داخلی آن شده و آلت تناسلی فرد در یک ناحیه تحت فشار منفی قرار می گیرد و به مرور زمان خون به آن جریان یافته و به حالت نعوظ میرسد.

 این خون وارد رگ های داخلی آلت تناسلی شده و یک حالت نعوظ سخت و بزرگتر از حالت طبیعی به وجود می آید، زیرا بیش از حد نرمال خون وارد رگهای خونی می شود. پس از رفع فشار، خون موجود در آلت تناسلی به آرامی به عقب حرکت کرده و آلت تناسلی مرد به اندازه طبیعی خود برمیگردد. استفاده از حلقه پلاستیکی پس از دستگاه وکیوم مردانه ضروری است تا جریان خون برای حدود ۳۰ دقیقه در آلت تناسلی باقی بماند و فرد بتواند در این زمان از آلت تناسلی استفاده کند.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  انواع مختلف ناتوانی جنسی که مردان ممکن است با آن روبرو شوند

بر خلاف اکثر داروهای خوراکی، دستگاه وکیوم آقایان یک گزینه مقرون به صرفه و آسان برای استفاده است که نیاز به نسخه خاصی ندارد و برای استفاده از آن روش تهاجمی توصیه نمی شود. البته این بدان معنا نیست که هیچ خطری در کاربرد دستگاه وکیوم آقایان وجود ندارد. این دستگاه ها با مشکلات مختلفی مانند درد، تغییر رنگ، ورم آلت تناسلی و آسیب احتمالی به بافت آلت تناسلی ممکن است همراه شوند و به همین دلیل استفاده درست از دستگاه بسیار مهم است.

قانون شماره ۱: طبق دستورالعمل استفاده کنید

به احتمال زیاد متوجه شده اید که انواع مختلفی از دستگاه های وکیوم وجود دارد که هر کدام از آنها طراحی خاص خود را دارند. اما نکته امیدوارکننده در مورد این دستگاه ها این است که روش کار همه آنها مشابه بوده و اختلاف کمی در عملکرد آنها وجود دارد. به همین دلیل بهترین راهکار برای استفاده ایمن از دستگاه وکیوم مردانه و جلوگیری از آسیب دیدن در هنگام پمپاژ، رعایت دستورالعمل خاص نوشته شده روی بدنه آن تا کوچکترین جزئیات است.

از فشار سنج استفاده کنید

حتی پیروی از دستورالعمل دستگاه نمی تواند تضمین کننده استفاده درست و صحیح از پمپاژ دستگاه باشد. بنابراین اگر تازه وارد هستید، حتماً به همراه دستگاه از یک فشار سنج استفاده کنید تا فشار داخل سیلندر را کنترل کنید. در دستورالعمل استفاده از دستگاه به شما گفته می شود که میزان فشار داخل سیلندر باید چقدر باشد و فشار سنج به شما این امکان را می‌دهد که فشار وارده به آلت تناسلی خود را دنبال کنید. در ضمن برای برخی از دستگاه ها محدود کننده خلا در نظر گرفته شده تا از پمپاژ بیش از حد جلوگیری کند و فشار داخل سیلندر را در حد استاندارد نگه دارد.

از یک پد راحتی به همراه پمپ استفاده کنید

استفاده از یک پد راحتی یا یک ضربه گیر به همراه دستگاه وکیوم مردانه و در قسمتی که مستقیماً با پوست شما در ارتباط است می‌تواند بخشی از فشار آن را کنترل کند. این دستگاه‌ها از مواد سخت ساخته شده اند و اگر چیز نرمی بین پوست و استوانه قرار نگیرد، به احتمال زیاد برای شما ناراحت کننده خواهد بود. در ادامه این روند می‌تواند منجر به کبودی شود و در دفعات بعدی بیش از حد ناراحت کننده است.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  10 نکته کمکی فوق العاده برای درمان زود انزالی

برای این دستگاه ها یک حلقه در نظر گرفته شده که هم فضای بین پمپ و پوست را پوشش می‌دهد و هم در ایجاد خلأ کمک می کند. این حلقه از جنس پلاستیک منعطف است و از خروج هوا از داخل سیلندر جلوگیری می کند. از بین بردن موهای زائد در نزدیکی آلت تناسلی به استفاده بهتر از دستگاه کمک می کند. در برخی موارد هم ممکن است سیلندر دستگاه نسبت به اندازه آلت تناسلی شما بزرگتر باشد و حلقه پلاستیکی از جدا شدن سیلندر جلوگیری می کند.

همیشه اطراف آلت تناسلی را نظافت کنید

یکی از راهکارهای اطمینان از استفاده ایمن از دستگاه وکیوم مردانه این است که موهای اطراف آلت تناسلی خود را تا حد امکان کوتاه و نظافت کنید. در حالت ایده آل لازم است که این منطقه به طور کامل تراشیده شود و حتی از یک ماده روغنی برای آن استفاده شود. اما صرفاً تمیز نگه داشتن آن می تواند به بهبود کیفیت دستگاه کمک کند. اگر دستورالعمل دستگاه را به درستی دنبال می کنید و به اندازه کافی نمی توانید خلاء ایجاد کنید، وجود موهای زائد می تواند یکی از دلایل مشکلات شما باشد.

از لوبریکانت یا همان روان کننده استفاده کنید

استفاده از مقداری روغن روان کننده یا لوبریکانت در اطراف پد راحتی یا در اطراف حلقه پلاستیکی به ایجاد یک فضای مهر و موم بین پوست و دستگاه کمک خواهد کرد. البته استفاده بیش از حد از این ماده نتیجه عکس می دهد و باعث لغزندگی بیش از حد میشود. بنابراین قبل از اعمال دستگاه وکیوم مردانه مقدار کمی از این ماده استفاده کنید و با توجه به آن مقدار لوبریکانت را تغییر دهید.

دستگاه وکیوم مردانه را متناسب با اندازه آلت تناسلی خود انتخاب کنید

انتخاب دستگاه وکیوم مناسب از لحاظ اندازه برای جلوگیری از آسیب دیدگی بدن بسیار مهم است. اگر اندازه سیلندر کوچک باشد، فشار کافی برای ایجاد خلاء و حفظ حالت نعوظ ایجاد نمی کند. از طرف دیگر، بزرگ بودن بیش از حد سیلندر دستگاه می تواند فشار خیلی زیادی به آلت تناسلی شما وارد کند و در نتیجه احتمال آسیب دیدگی آلت تناسلی وجود دارد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  آیا بیماری پیرونی خطرناک است؟

برای استفاده ایمن از دستگاه وکیوم مردانه به توضیحات محصول دقت کنید و سیستم اندازه گیری آن را در نظر بگیرید. اندازه گیری آلت تناسلی باید در دو حالت نعوظ و غیر نعوظ انجام شود تا بر مبنای آن بتوانید بهترین اندازه دستگاه را انتخاب کنید. نتیجه انتخاب شما باید یک سیلندر باشد که آلت تناسلی به راحتی در آن جا گرفته و هنوز فضای کافی برای رشد آلت تناسلی باقی بماند. بزرگ بودن سیلندر تنها باید در حدود چند اینچ باشد و جای زیادی برای بزرگ شدن آلت تناسلی باقی نگذارید.

از پمپاژ کردن بیش از حد دستگاه بپرهیزید

این موضوع به طور ویژه برای مبتدیان حائز اهمیت است، زیرا این افراد در حال تجربه یک احساس کاملاً جدید هستند و هنوز به زمان کافی برای مطابقت با آن نیاز دارند.

وقتی که هفته‌ای دو تا سه جلسه از این دستگاه استفاده می کنید، بهتر است که مدت زمان پمپاژ شما بیشتر از ۱۵ دقیقه نباشد. اما اگر احساس راحتی داشتید می توانید به مرور زمان تمرین خود را بیشتر کرده و تعداد آنها را بالاتر ببرید.

 مهم است که مدت زمان استفاده از دستگاه در جلسات اول بیشتر از ۱۵ دقیقه نباشد و اگر می‌خواهید این کار را بیشتر انجام دهید لازم است که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یکبار استراحت کنید و اجازه دهید که آلت تناسلی شما به حالت طبیعی برگردد و با استفاده از ماساژ گردش خون خود را دوباره به حالت طبیعی برگردانید.

به خاطر داشته باشید که پمپاژ بیش از حد دستگاه وکیوم مردانه می تواند در بلند مدت به بافت های داخلی آلت تناسلی آسیب رسانده و منجر به پارگی رگهای آن شود. اگر در زمان پمپاژ احساس ورم یا تغییر شکل ظاهری آلت تناسلی را داشتید لازم است که استفاده از دستگاه را متوقف کنید تا وضعیت آلت تناسلی به حالت طبیعی برگردد.

3.1/5 (19 نظر)