ارتباط بین تماشای فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

امروزه اختلال نعوظ به یکی از مشکلات اصلی در میان جوانان خصوصا به دلیل فیلم های مستهجن  تبدیل شده است که زندگی جنسی بسیاری از زوجین را تحت تاثیر قرار داده است. برای حل این مشکل، اولین گام شناخت دلایلی است که موجب ایجاد آن مشکل می شود. پس از شناخت آن مشکل می توان در جهت رفع آن اقدام نمود.

برای شناخت عواملی که موجب اختلال نعوظ در میان مردان می شود، تحقیقات زیادی انجام گرفته است و به منظور انجام این تحقیقات، نظرسنجی هایی از مردان جوان و میانسال انجام گرفت. بنا بر نظر سنجی های انجام گرفته، ۴۵ درصد مردان جوانی که  به تماشای فیلم مستهجن اعتیاد دارند، دچار اختلال نعوظ هستند. تماشای فیلم های مستهجن گاهی اوقات می تواند مفید باشد و حتی در برخی مواقع، در صورت وجود شرایط توافق دو جانبه می تواند صمیمیت بین زن و شوهر را بهبود بخشد. با این حال بنا بر تحقیقات جدید ارائه شده که در شانزدهم ژوئیه سال ۲۰۲۰ در کنگره مجازی انجمن اروپایی ارولوژی منتشر شد، تماشای بیش از حد فیلم های مستهجن می تواند موجب اختلال نعوظ و یا عدم حفظ و کنترل نعوظ بشود. بنا بر این گزارشات هرچه تعداد دفعات تماشای فیلم های مستهجن بیشتر باشد، درصد ابتلا به اختلال نعوظ نیز بیشتر خواهد بود.

در مطالعات انجام گرفته در یک نظرسنجی ۳۲۶۷ مرد جوان به ۱۱۸ سوال درباره عادت های جنسی خود مانند خود ارضایی، تعداد دفعات تماشای فیلم های مستهجن و ارتباط جنسی با شرکای جنسی خود پاسخ دادند. طبق نتایج این تحقیق، همه شرکت کنندگان به طور متوسط حدود ۶۹ دقیقه در هفته فیلم های مستهجن تماشا می کردند. از مقایسه مدت زمان و تعداد دفعات تماشای فیلم های مستهجن و ارتباط آن با اختلال نعوظ در میان مردان جوان و میانسال، مشخص شد حدود 30 درصد افراد زیر ۳۵ سالی که ۳۰۰ دقیقه در هفته فیلم مستهجن تماشا می کنند، اختلال نعوظ دارند. این در حالی است که تحقیقات نشان داده است احتمال ابتلای افرادی که ۳۰ دقیقه کمتر، یعنی 270 دقیقه فیلم مستهجن تماشا می کردند به اختلال نعوظ، ۱۰ درصد کمتر بود. علاوه بر این تحقیقات بیان می کنند در میان گروه سنی ۳۵ تا ۴۵ سال، افرادی که ۳۰۰ دقیقه در هفته فیلم مستهجن تماشا می‌کردند، به احتمال ۴۰ درصد مبتلا به اختلال نعوظ هستند. لازم به ذکر است طبق نتایج گزارش شده، به طور کلی تنها ۵ درصد از شرکت کنندگان در طول هفته ۳۰۰ دقیقه یا بیشتر به تماشای فیلم های مستهجن می ‌پرداختند.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  همه چیز در مورد ناتوانی جنسی مردان

نتایج شگفت ‌انگیز درباره ارتباط میان مردان جوان واختلال نعوظ

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

امروزه متاسفانه روند تماشای فیلم های مستهجن در میان جوانان و میانسالان رو به افزایش است. بنا بر نتایج نظر سنجی های انجام گرفته، تنها 65 درصد افرادی که از نظر جنسی فعال هستند، بیان می کنند که داشتن ارتباط جنسی واقعی نسبت به تماشای فیلم مستهجن هیجان انگیزتر و لذت بخش تر است.

تحقیقاتی که روی افراد زیر ۳۵ سال انجام گرفته است نشان می دهد اعتیاد به تماشای فیلم های مستهجن موجب افزایش ابتلا به اختلال نعوظ می شود.

تیم تحقیقاتی که مسئول انجام مطالعات روی موضوع ارتباط میان تماشای فیلم مستهجن و اختلال نعوظ بودند، بررسی هایی روی ارتباط بین اعتیاد به تماشای فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ در میان افراد ۳۵ سال و کمتر انجام دادند. نتایج این تحقیقات نشان داد که ۴۵ درصد افراد معتاد به تماشای فیلم های مستهجن، مبتلا به اختلال نعوظ بودند. البته هنوز اختلاف نظرهایی بین کارشناسان اعتیادشناسی وجود دارد که آیا تماشای زیاد فیلم مستهجن را می ‌توان یک اعتیاد واقعی نامید و یا خیر؟

گزارشات نشان می دهد مردانی که فیلم  مستهجن تماشا می کنند، بیشتر با عدم رضایت جنسی از شریک جنسی خود مواجه می شوند. تحقیقات نشان می دهند اگر بیش از ۳۰ دقیقه فیلم  مستهجن تماشا کنید، کیفیت زندگی جنسی با شریک جنسی شما تا حد زیادی کاهش می یابد.

بی حس شدن در برابر رسانه های مستهجن

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

تحقیقات نشان می دهند بین تماشای فیلم  مستهجن و احساس برانگیختگی جنسی، ارتباط عکس وجود دارد. این به این معنی است که هر چه تعداد دفعات تماشای فیلم مستهجن بیشتر باشد، فرد دیرتر به بر انگیختگی جنسی رسیده، تحریک و ارضا خواهد شد. بسیاری از پسران جوان برای برانگیخته شدن تنها باید مجلات ویکتوریا سکرت را مشاهده کنند. اما پس از مدتی این امر دیگر به آن ها کمک نمی کند و مدت زمان بیشتری  طول می کشد تا فرد تحریک، برانگیخته وارضا شود.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  دروغ‌ها و حقایقی در مورد اختلال نعوظ

در این حالت اختلال نعوظ به دلیل میل کم جنسی یا مشکل در رگ های خونی و اعصاب آلت تناسلی مردانه نیست. ۲۰ درصد افراد زیر ۳۵ سال اعلام می ‌کنند برای رسیدن به میزان برانگیختگی جنسی مورد نیاز برای نعوظ، نیاز به تماشای تعداد بیشتری فیلم مستهجن دارند. این امر با گذشت زمان بیشتر و بیشتر می ‌شود تا جایی که دیگر هیچ چیز فرد را برانگیخته و ارضا نمی کند.

بهبود شریک جنسی معتاد به تماشای فیلم های مستهجن

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

متاسفانه باید گفت شکستن این چرخه کار ساده ای نیست، اما با پشتکار می ‌توان آن را انجام داد. یکی از متخصصین این حوزه که مجری کتاب های دانشگاهی سلامت جنسی یکپارچه است، بیان می کند تماشای فیلم مستهجن را به هر نحو ممکن متوقف کنید،  برای چند روز یا چند هفته تماشای این فیلم ها را متوقف کنید و ببینید چه اتفاقی می ‌افتد. ببینید آیا احساسات شما نسبت به شریک جنسی یا همسرتان بهبود می یابد و یا خیر؟ علاوه بر این بسیاری از افراد مجرد چون معتاد و وابسته به تماشای فیلم مستهجن هستند، اصلاً تمایل به ازدواج با کسی ندارند. بنابراین در صورتی که این افراد مجرد برای مدتی تماشای فیلم  مستهجن را متوقف کنند، ممکن است تمایل پیدا کنند که به شخص دیگری توجه کرده و حتی با وی ازدواج کنند.

در صورتی که نمی توانید نسبت به تماشای فیلم های مستهجن خود را کنترل کنید، بهتر است نرم‌افزار مسدود کردن این فیلم ها را در رایانه یا گوشی همراه خود نصب کرده، یک رمز عبور دشوار انتخاب کنید و رمز را در جایی پنهان کنید که برای یافتن آن به زحمت بیفتید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  علائم و علل اختلال نعوظ مردان-هرچه زودتر به جنگ این مشکل بروید!

به وجود همه دلایل منفی ای که نباید فیلم مستهجن تماشا کرد فکر کنید. آن را یادداشت کنید و هزاران بار بخوانید. این کار موجب می شود به شریک زندگی یا جنسی خود بیشتر علاقه مند شوید. توجه داشته باشید تماشای فیلم  مستهجن به کیفیت رابطه شما و شریک جنسیتان آسیب بزند و اگر گرفتار این فیلم ‌ها شوید در معرض خطر قرار می گیرید. ضمن اینکه ممکن است فرزندان شما نسبت به این امر آگاهی یافته، روی افکار، احساسات و دیدگاه آن ها نسبت به شما نیز تاثیر منفی داشته باشد.

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

فیلم های مستهجن و اختلال نعوظ

یک روانپزشک یا درمانگر آموزش‌دیده و مجرب پیدا کنید. شما می توانید مشاوران و درمانگران با تجربه ای پیدا کنید که در این زمینه بتوانند شما را یاری کنند. این مشاوران به شما کمک می کنند اعتماد به نفس خود را در رابطه با شریک جنسی خود باز بیابید و ارتباط جنسی با کیفیت تری را تجربه کنید. با گذشت زمان شما می توانید صمیمیت میان خود و شریک جنسیتان را بهبود ببخشید.

سخن نهایی

با توجه به اینکه بخش مهمی از زندگی انسان ها محدود به روابط جنسی آن ها می ‌شود، کیفیت رابطه جنسی تاثیر زیادی روی موفق بودن یا عدم موفقیت زندگی دو نفر خواهد داشت. اختلال نعوظ یکی از چند مشکلی است که روی ارتباط جنسی افراد تاثیر گذاشته، کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. دلایل گوناگونی برای ابتلا به اختلال نعوظ وجود دارد، اما یکی از مهم ترین آن ها تماشای زیاد فیلم مستهجن برای طولانی مدت است. در صورت اقدام مناسب و به موقع در جهت حل این مشکل می توان امیدوار بود که بتوان کیفیت رابطه جنسی را افزایش داد. یکی از این اقدامات، تلاش برای ترک تماشای فیلم مستهجن است. بنابراین توجه داشته باشید شما می توانید با ترک تماشای فیلم مستهجن و تلاش در راستای بهبود زندگی خود، کیفیت رابطه جنسی خود را افزایش داده و رضایت شریک جنسی خود را در رابطه افزایش دهید و به این صورت زندگی موفق تر و رابطه لذت بخش تری را تجربه خواهید کرد.

لینک: https://www.everydayhealth.com/erectile-dysfunction/pornography-habit-is-linked-to-erectile-dysfunction-research-suggests/

0/5 (0 نظر)