بسیاری از مشکلات جنسی به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که این دلایل در برخی از مواقع ریشه در مشکلات روانی دارد. یکی از مشکلات جنسی که در آقایان به چشم می‌خورد زود انزالی است. بسیاری از بیماران در رابطه با این‌که آیا زود انزالی باعث ناباروری می‌شود سؤالات زیادی را مطرح می‌کنند. برای پاسخ به این سؤال باید در وهله اول علل ناتوانی جنسی و دلایل زود انزالی را مورد بررسی قرار داد. این اختلال ممکن است به دلایل زیادی مانند فشار‌های روانی یا در برخی از مواقع به دلیل وجود بیماری‌هایی در مردان اتفاق افتد. برخی از ناتوانی‌های جنسی پیش از ناباوری به وجود می‌آید. ممکن است برخی از زوجین برای درمان در زمان مناسبی به متخصص مراجعه نکنند. تشخیص علت ناباروری و استفاده از روش‌های درمانی مناسب با آن، بسیار حائز اهمیت است.

سن آغاز زود انزالی و نحوه کنترل آن

ناتوانی‌ جنسی در مردان می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. از مهم‌ترین دلایل ناتوانی جنسی در مردان می‌توان به اختلال نعوظ و فشار‌های روانی اشاره کرد. اختلال نعوظ یکی از ناتوانی‌های جنسی رایج در آقایان است که در این اختلال معمولاً فرد بیمار توانایی برای حفظ نعوظ آلت تناسلی خود را ندارد؛ بنابراین امکان برقراری رابطه جنسی مناسب وجود نخواهد داشت.

در برخی از مواقع اختلال نعوظ یکی از دلایل ناباروری در آقایان شناخته می‌شود. نکته‌ای که در رابطه با این اختلال وجود دارد این است که معمولاً با افزایش این اختلال، نعوظ نیز افزایش پیدا می‌کند. معمولاً بیماری‌های قلبی در آقایانی که به این عارضه مبتلا هستند بیشتر خواهد بود. عوامل بسیار زیادی در به وجود آمدن این اختلال نقش دارند که برخی از آن‌ها شامل استفاده از دخانیات، داشتن بیماری دیابت و فشار خون بالا، افسردگی و در بعضی از مواقع بیماری‌های قلبی می‌شوند.

سن آغاز زود انزالی و نحوه کنترل آن

سن آغاز زود انزالی و نحوه کنترل آن

این اختلال می‌تواند به دو صورت جسمی و روانی به وجود ‌آید. یکی دیگر از دلایلی که سبب بروز ناتوانی‌های جنسی می‌گردد فشار‌های روانی است. با در نظر گرفتن مطالعات انجام شده مشخص گردیده که معمولاً بانوان بیشتر از آقایان دارای علائم استرس به منظور ناباروری هستند. در واقع فشار‌های روانی به دلیل ناباروری می‌توانند باعث کاهش کیفیت روابط جنسی شوند و همچنین عزت نفس زوجین را از بین خواهند برد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  تاثیر اضطراب و استرس در ناتوانی جنسی مردان

اختلالات انزال در مردان نیز باعث ناباروری خواهد شد. در واقع در رابطه با این سؤال که آیا زود انزالی سبب ناباروری می‌گردد باید به این نکته توجه داشته باشید که اختلال انزال در آقایان یکی از علل ناباروری شناخته شده است. در واقع به علت عدم وجود مایع منی که به دلیل انزال زودرس به وجود می‌آید، ناباروری روی خواهد داد. در انزال عقب گرد مایع منی وارد مثانه می‌شود.

این موضوع نیز به دلیل اختلال در انزال آقایان به وجود خواهد آمد. برخی دیگر از بیماران به دلیل انجام عمل جراحی در ناحیه غدد لنفاوی به این اختلال مبتلا خواهند شد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا پیش از عمل جراحی، بیمار اسپرم خود را فریز نماید تا بتواند در صورت تمایل از آن استفاده کند و برای باروری از آن بهره ببرد.

نقش طب سنتی در درمان زود انزالی

نقش طب سنتی در درمان زود انزالی

نقش طب سنتی در درمان زود انزالی

خروج مایع منی از آلت تناسلی در زمان ارگاسم به معنی انزال است. در صورتی که انزال بسیار سریع اتفاق افتد در اغلب مواقع به ان معناست که افراد دچار زود انزالی هستند. در حال حاضر علاوه‌بر استفاده از دارو‌ها و تکنیک‌های پزشکی امکان درمان زود انزالی با طب سنتی نیز وجود دارد. در واقع طب سنتی روش‌هایی را که برای برطرف کردن این مشکل به بیماران ارائه می‌دهد که باتوجه به شرایط فرد بیمار تعیین می‌گردد.

مهم ‌ترین عواملی که باعث ناباروری در آقایان می ‌شوند

عواملی وجود دارند که باعث به ایجاد ناباروری در آقایان می‌شوند؛ یا به عبارتی احتمال ابتلا آقایان به این مشکلات را افزایش خواهند داد. از مهم‌ترین عواملی که موجب ناباروری در آقایان خواهد شد می‌توان به قرار گرفتن در مجاورت مواد شیمیایی سمی اشاره کرد. برخی از آقایان که با فلزات سنگین مانند سرب سروکار دارند احتمال ابتلا به ناباروری در آن‌ها بیشتر است.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  آیا بزرگ کردن آلت تناسلی امکان پذیر است؟

مصرف مداوم نیکوتین و اعتیاد به برخی از مواد مخدر مانند کوکائین یا ماری جوانا نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد ناباروری در آقایان باشد. همچنین مصرف استروئید‌ها و دارو‌های خاص نیز در به وجود آمدن این بیماری نقش زیادی خواهند داشت. شیمی درمانی و سوءتغذیه و همچنین قرار گرفتن بیضه‌ها در معرض دمای بسیار بالا و مشکلاتی مانند فیبروز کیستیک یا سندروم کارتاژنر از عوامل مؤثر در این اختلال به شمار می‌آیند. برخی از آقایان که دارای دیابت یا بیماری مانند ‌ام اس هستند نیز در معرض ناباروری قرار دارند. عفونت‌های قدیمی که به دلیل برخی از بیماری‌های جنسی به وجود آمده‌اند و همچنین نقایص مادرزادی نیز در میزان ابتلا به این اختلال اهمیت زیادی دارند.

زود انزالی و رابطه آن با ناباروری

زود انزالی و رابطه آن با ناباروری

زود انزالی و رابطه آن با ناباروری

نیاز‌های جنسی به عنوان یکی از اساسی‌ترین نیاز‌های انسان به شمار می‌روند. بنابراین جهت سلامت جسمی و روانی زوجین برای برقراری روابط جنسی باید تمهیدات مناسبی را در نظر گرفت. در صورتی که هر یک از زوجین دارای مشکل یا اختلالی باشند این مشکل بر روابط آن‌ها نیز تأثیر خواهد گذاشت. در حال حاضر یکی از مشکلات رایج که در بسیاری از مردان و همچنین زنان به چشم می‌خورد و سبب کاهش اعتماد‌به نفس آن‌ها می‌شود، زود انزالی است.

اما زود انزالی نیز باعث ناباروری خواهد شد و به همین دلیل این اختلال دارای اهمیت بسیار زیادی است. توصیه می‌شود تا در صورت به وجود آمدن این اختلال حتماً در کمترین زمان ممکن اقدام به پیگیری و برطرف کردن مشکل نمایید. به طور کلی در صورتی که یک فرد توانایی نگهداری نعوظ را برای مدت زمان خاص نداشته باشد دارای زود انزالی است. در واقع اگر انزال فرد کمتر از یک دقیقه به طول بینجامد، فرد دارای زود انزالی بوده و همین موضوع باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی با شریک جنسی خواهد شد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  عوارض جانبی ویاگرا و تاثیر آنها روی فرد

از عمده مشکلات می‌توان به عدم رضایت شریک جنسی در رابطه اشاره کرد. معمولاً افرادی که دارای زود انزالی هستند از برقراری رابطه جنسی لذت نمی‌برند. متخصصان اورولوژی می‌توانند کمک بسیار شایانی به رفع مشکلات و اختلالات این‌چنینی نمایند. این اختلال در برخی از مواقع و در صورتی که در زمان مناسبی درمان نگردد می‌تواند باعث ناباروری شود.

2.5/5 (2 نظر)