اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

مسئله اندازه آلت تناسلی مشکلی است که زندگی شخصی زناشویی یک خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در صورت عدم مقابله با آن، احتمالاً به مشکلات عاطفی شدیدی منجر می‌شود.

بسیاری از زوجین هستند که با علاقه زیاد و با تفاهم در تمامی زمینه‌ها وارد یک زندگی مشترک می‌شوند، اما مسئله اندازه آلت تناسلی و  کوچک بودن آلت تناسلی برای آنها تبدیل به یک چالش سخت شده و معمولاً به سختی راهکار درمانی برای آن پیدا می‌کنند.

مسئله کنار آمدن با اندازه آلت تناسلی یک موضوع جداگانه نسبت به کسانی ست که صرفاً به خاطر مسائل شخصی و روانشناختی آلت تناسلی خود را کوچک می‌دانند. بنابراین برای پاسخ دادن به افرادی که با این مشکل مواجه هستند، چند زمینه مختلف را بررسی خواهیم کرد.

بر خلاف باورهای اشتباه، رضایت جنسی ربطی به اندازه آلت تناسلی ندارد

 قبل از هر چیزی بیایید بحث رضایت در رابطه جنسی و رابطه زناشویی را بررسی کنیم. اندازه آلت تناسلی در برگیرنده همه موارد در رابطه جنسی نیست. اگرچه برخی از مردم رضایت جنسی خود را متکی به دخول آلت تناسلی می‌دانند، اما برخی دیگر دیدگاه متفاوتی دارند. جالب است بدانید که اکثر زنان دخول به تنهایی را برای ارگاسم مناسب نمی‌دانند.

بررسی‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد که زبان آناتومی بدن نسبت به عکس العمل آن تفاوت زیادی دارد و تا حدود زیادی ارگاسم زنان به شناخت مردان از واژن و عکس العمل آن وابسته است. در یک مطالعه در مجله پزشکی زنان مشخص شده که زنان ارگاسم واژینال یا همان ارگاسم از طریق واژن را نسبت به اندازه بزرگ آلت تناسلی ترجیح می‌دهند و در حقیقت لذت ارگاسم برای آنها در اولویت قرار دارد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  همه آنچه باید در مورد زود انزالی بدانید

 بنابراین، به عنوان نکته اول به خاطر داشته باشید که بزرگ بودن اندازه آلت تناسلی به هیچ وجه نمی‌تواند تضمین کننده رضایت جنسی شریک زندگی شما باشد. کسانی که اندازه نرمال آلت تناسلی را دارند و نسبت به آناتومی جنسی همسر خود شناخته کافی دارند، موفقیت بیشتری در رابطه جنسی را تجربه می‌کنند و می‌توان ادعا کرد که یک زندگی جنسی عالی دارند.

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

کوچک بودن اندازه آلت تناسلی یعنی چه؟

نه تنها ما، بلکه محققان و دانشمندان هم بررسی‌های زیادی بر روی اندازه آلت تناسلی در جوامع و ملل مختلف انجام داده‌اند و هنوز هم تعریف مشخصی برای آلت تناسلی کوچک وجود ندارد. بررسی‌های کلی مقالات نشان می‌دهد سایز آلت تناسلی در حالت طبیعی نباید کوچکتر از 2.05 اینچ یا حدود ۵ سانتیمتر و در حالت نعوظ نباید کوچکتر از 3.35 اینچ  یا حدود ۸ سانتی متر و نیم باشد. حتی برخی از مطالعات دیگر این اندازه‌ها را تا حدودی بالاتر یا پایینتر برده‌اند.

هربنیک در این مورد می‌گوید:”بسیاری از روش‌های لذت بخش و ارگاسم در رابطه جنسی فقط منوط به آلت تناسلی نیستند و تنها برخی از آنها تحت تأثیر سایز آلت تناسلی قرار دارد. تحریک دستی یا تحریک دهانی راهکارهای مختلفی برای بالا بردن رضایت جنسی در زنان است که حتی ممکن است با اسباب بازی‌های جنسی هم این هدف به دست بیاید”.

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

با این حال، ممکن است اندازه آلت تناسلی برخی از مردان نسبت به اندازه متوسط و میانگین کوچکتر باشد. این اندازه کوچک با چالش‌های مختلفی در زندگی زناشویی همراه می‌شود که به احتمال زیاد باعث تأثیر منفی بر زندگی عاطفی آنها هم می‌شود. موقعیت‌ها و تکنیک‌های خاصی وجود دارد که حتی مردان با آلت تناسلی کوچک هم می‌توانند زندگی جنسی مناسبی را تجربه کنند. در این حالت از راهنمایی‌های زیر استفاده کنید:

به خاطر داشته باشید که ممکن است نعوظ شما کامل نباشد

افراد ممکن است در زندگی جنسی خود فشارهای عصبی، اضطراب یا تنش‌های روحی و روانی مختلفی را تجربه کنند که به طور مستقیم بر روی نعوظ آلت تناسلی تأثیر بگذارد. این مشکل تحت عنوان اختلال نعوظ مردان شناخته می‌شود و با دردسرهایی برای آنها به همراه است. این ممکن است یکی از عواملی باشد که شما نتوانید در مورد اندازه آلت تناسلی خود به صورت واقعی قضاوت کنید و اندازه آن از نظر شما کوچک باشد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  آیا بزرگ کردن آلت تناسلی امکان پذیر است؟

 پس این اولین احتمالی است که شما به هنگام کوچک بودن سایز آلت تناسلی خود می‌توانید در نظر بگیرید. هربنیک می‌گوید: “مردانی که تمایل بیشتری برای برقراری رابطه جنسی دارند، نعوظ قوی‌تر و محکم‌تری را تجربه می‌کنند که باعث بزرگتر شدن آلت تناسلی آن‌ها می‌شود”. به عنوان توضیح نهایی به خاطر داشته باشید که عوامل بسیاری وجود دارند که به طور مستقیم بر دستیابی به نعوظ کامل تأثیر می‌گذارند. پس قبل از راهکار درمانی برای افزایش اندازه آلت تناسلی خود، به بررسی این موضوع بپردازید و وضعیت نعوظ خود را چک کنید.

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

کاهش استفاده از روان کننده‌ها

معمولاً زوجینی که از روان کننده در حین رابطه جنسی استفاده می‌کنند یا قدرت روان کنندگی جنس مؤنث بیشتر باشد، اصطکاک کمتری بین آلت تناسلی مردانه و واژن به وجود می‌آید و ممکن است تأثیر خود را بر روی دیدگاه شما نسبت به سایز آلت بگذارد. توصیه دکتر هربنیک به این دسته از افراد این است که میزان مصرف روان کننده در حین رابطه جنسی خود را تا حد ممکن کاهش دهند و سعی کنند که در رابطه جنسی قبل از ترشح مواد روان کننده در زنان، دخول را داشته باشند. این موضوع باعث می‌شود که حساسیت آلت تناسلی نسبت به حالت طبیعی بیشتر شده و شخص نعوظ بهتری داشته باشد. بنابراین انتظار می‌رود که فرد دیدگاه مثبت و بهتری نسبت به سایز آلت تناسلی خود داشته باشد.

فشار دادن آلت تناسلی

دکتر برمن می‌گوید: “فشار دادن آلت تناسلی و تحت فشار قرار دادن عضلات آن می‌تواند شما را به اوج لذت و میل جنسی برساند و احساس جنسی بهتری ایجاد کند”. فشار دادن آلت تناسلی در هنگام دخول، نه به صورت تمام وقت، می‌تواند منجر به تحریک بیشتر آلت تناسلی شده و نعوظ بهتری را رقم بزند. این می‌تواند نشان‌دهنده فلسفه استفاده از دستگاه وکیوم آقایان هم باشد. دستگاه وکیوم آقایان به شکلی طراحی شده که می‌تواند جریان خون به آلت تناسلی را افزایش داده و باعث ایجاد نعوظ بهتر و افزایش اندازه آلت تناسلی شود.

 انتخاب پوزیشن مناسب

 اصولاً پوزیشن ها در رابطه جنسی با سلیقه دو طرف انجام می‌گیرد، اما کسانی که دارای آلت تناسلی کوچک‌تر هستند، باید پوزیشن هایی را امتحان کنند که هم امکان تحریک کلیتوریس را به آنها بدهد و هم امکان دخول عمقی را فراهم کند. پیشنهاد دادن گزینه‌های مختلف در این زمینه سخت است و بیشتر باید با توجه به آناتومی بدن زنان و مردان انجام گیرد. اما به هر حال شما تجربه بیشتری در زندگی جنسی خود دارید و می‌توانید به مرور زمان بهترین روش برای انجام رابطه جنسی را پیدا کنید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  هشت نکته کلیدی و شگفت انگیز که درباره آلت تناسلی خود نمی دانید

 روش‌های مختلف تحریک آلت تناسلی می‌تواند کوچک بودن اندازه آلت تناسلی را جبران کند. شما می‌توانید این موضوع را با شریک جنسی خود حل کنید و بهترین روش ممکن را برای برقراری رابطه جنسی انتخاب کنید.

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

اندازه آلت تناسلی من کوچک است؛ چکار کنم؟

یک توصیه به زنان؛ صادق باشید اما مشکل را به کوچک بودن آلت تناسلی ربط ندهید

اگر می‌خواهید رابطه جنسی بهتری با یک مرد یا با همسر خود داشته باشید، داشتن رابطه صادقانه و صمیمیت شرط اصلی کند. این بدین معنی است که هرگونه ارگاسم جعلی یا انجام دادن بیش از حالت طبیعی، به جای کمک کردن به مرد، بیشتر آنها را سرخورده می‌کند. هیچ وقت نگویید که مشکل از اندازه آلت تناسلی اوست. بلکه سعی کنید راهکارهایی مانند تحریک دستی یا تحریک دهانی و استفاده از اسباب بازی‌های جنسی را جایگزین کنید تا این موضوع به یک مسئله حاد برای شما تبدیل نشود. متاسفانه اکثر مردان نسبت به سایز آلت تناسلی خود حساسیت دارند و حتی اگر مشکلی هم وجود نداشته باشد، باز هم از لحاظ روحی و روانی خود را تحت فشار قرار می‌دهد.

نتیجه گیری

صداقت در رفتار و مواجه شدن با مشکل بهترین راهکار برای درمان آن است. این که در کتاب یا در مقاله اندازه استانداردی برای آلت تناسلی مردان تعریف شده باشد، هیچ دلیل محکمی برای لذت بردن جنسی با آن مرد وجود ندارد. بلکه رابطه جنسی به معنی لذت بردن دو طرفه از یک ارتباط جنسی است که بخشی از آن دخول و بخش مهمتر آن تحریک جنسی و روحی را شامل می‌شود. پس حتی اگر به عنوان یک مرد با اندازه کوچک آلت تناسلی مواجه هستید، هم راهکارهای درمانی، هم استفاده از دستگاه وکیوم آقایان و هم مصرف برخی از خوراکی‌ها می‌تواند مشکل شما را برطرف کند. اگر هم سوالی دارید یا نیاز به مشاوره در این زمینه دارید، می‌توانید سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

3.5/5 (2 نظر)