داشتن یک رابطه جنسی خوب برای زوجین به قدری مهم است که می‌توان آن را یکی از ارکان مهم زندگی زناشویی دانست. اختلال نعوظ یکی از مسائلی بوده که می‌تواند از کیفیت زندگی زناشویی بکاهد و پایه‌های زندگی افراد را سست کند. امروزه روش‌های مختلفی برای رفع این اختلال معرفی شده‌اند. یکی از کارآمدترین آن‌ها را می‌توان استفاده از دستگاه وکیوم مردانه دانست؛ اما این دستگاه در کنار مزیت‌های بسیار خود، معایبی نیز دارد. آشنایی با معایب دستگاه وکیوم مردانه نظیر کبودی، بی‌حسی و احساس غیرطبیعی نعوظ میتواند در استفاده صحیح تر از این دستگاه کارگشا باشد.

آشنایی با دستگاه وکیوم مردانه

آشنایی با معایب دستگاه وکیوم مردانه

آشنایی با معایب دستگاه وکیوم مردانه

وکیوم مردانه در واقع به دستگاهی می‌گویند که به منظور برطرف کردن مشکلات نعوظ در آقایان به ‌کار گرفته می‌شود. در ساخت این دستگاه، از یک استوانه پلاستیکی شفاف به همراه یک روزنه در پایان استفاده شده است. این استوانه در واقع محل قرارگیری آلت تناسلی خواهد بود. در پایانه دیگر سیلندر یک پمپ به چشم می‌خورد که درون سیلندر را تحت فشار قرار می‌دهد.

پیش از این‌که از وکیوم مردانه استفاده کنید، آغشته نمودن آلت تناسلی یا واشر به ژل روان‌کننده توصیه می‌شود. برای استفاده، در ابتدا فرد باید واشر وکیوم را روی دهانه لوله قرار دهد. سپس آلت تناسلی می‌بایست درون محفظه جای گیرد و پمپ کردن را آغاز کنید. بعد از این‌که نعوظ انجام گرفت جهت حفظ آن، واشر در پایانه آلت تناسلی جای خواهد گرفت. پس از آن، آلت باید از محفظه بیرون بیاید. اکنون برقراری رابطه جنسی امکان‌پذیر است.

پمپ این دستگاه می‌تواند به شکل یک سیستم به همراه باتری یا به ‌صورت دستی کار کند. در مدل اول عموما فرد به دو دست خود برای تسلط داشتن روی دستگاه نیاز پیدا خواهد کرد‌‌. یکی از دست‌ها روی دسته پمپ و دست دیگر روی آلت تناسلی جهت نگهداری سیلندر قرار خواهند گرفت؛ اما دستگاهی که در آن باتری به کار گرفته شده، این گونه نیست. در این مدل از باتری‌ها تنها استفاده از یک دست کفایت می‌کند.

این دستگاه در واقع یک سیستم خلا ایجاد می‌کند و به کمک آن خون در آلت تناسلی جریان می‌یابد. پس از این‌که آلت تناسلی در وضعیت سفت و محکمی قرار گرفت، واشری که در پایانه این دستگاه قرار دارد، اجازه نمی‌دهد که خون از آلت تناسلی بازگشت داشته باشد. به این صورت نعوظ به شکل طولانی مدت برای فرد اتفاق خواهد افتاد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  10 غذایی که کیفیت رابطه جنسی شما را از بین می برد

اختلال نعوظ به چه صورت است؟

از لحاظ لغوی، به بزرگ و سفت شدن آلت تناسلی مرد نعوظ می‌گویند. در صورتی که فرد نتواند به ‌صورت طبیعی نعوظ را ایجاد کند یا این‌که با وجود ایجاد نعوظ، قادر به حفظ آن نباشد، گفته می‌شود که از اختلال نعوظ رنج می‌برد. بیشتر مردان احتمالا تجربه سختی نعوظ یا حفظ آن را داشته‌اند؛ اما به تجربه موقت آن اختلال نعوظ اطلاق نمی‌گردد. این مسئله زمانی مشکل ساز می‌شود که فرد به ‌صورت مداوم با این مشکل مواجه شود و عملکرد جنسی فرد را تحت تاثیر قرار داده باشد. اختلال نعوظ می‌تواند به دنبال مسائل متعددی همچون علل عصبی، اختلالات هورمونی، علل عروقی، دارویی و… رخ دهد. در این شرایط افراد باید برای درمان آن اقدام کنند.

مقایسه وکیوم مردانه با سایر روش‌های درمانی اختلال نعوظ 

طبق نظر پزشکان و محققان، دستگاه وکیوم همراه آقایان به نسبت دیگر شیوه‌های درمان اختلال نعوظ، عملکرد بهتری دارد. با این وجود، فرد پیش از استفاده از آن می‌بایست جهت معاینه به پزشک متخصص مراجعه کند. پزشک می‌تواند تشخیص دهد که آیا استفاده از وکیوم مردانه برای رفع این مشکل گزینه خوبی به‌ حساب می‌آید یا خیر. اعتقاد بعضی از پزشکان بر این است که دستگاه وکیوم مردانه می‌تواند مفید واقع شود؛ اما گاهی استفاده از آن به تنهایی اثرگذار نخواهد بود و یک راه حل طولانی مدت برای رفع این مشکل به ‌حساب نمی‌آید.

به این صورت که فرد در کنار استفاده از این دستگاه می‌بایست دارو مصرف نموده یا عمل جراحی انجام دهد تا به نتیجه دلخواه خود دست یابد. در حالت کلی، استفاده از دستگاه وکیوم مردانه به نسبت سایر روش‌ها بهتر، سالم‌تر و مفیدتر به نظر می‌رسد. البته این شیوه معایبی را به دنبال دارد که بهتر است پیش از استفاده از آن نسبت‌ به معایب آن نیز آگاهی لازم را داشته باشید.

دستگاه وکیوم مردانه چه معایبی دارد؟

دستگاه وکیوم مردانه چه معایبی دارد؟

دستگاه وکیوم مردانه چه معایبی دارد؟

برای بسیاری از افرادی که قصد دارند از دستگاه وکیوم مردانه استفاده کنند، این سوال پیش می‌آید که آیا دستگاه وکیوم مردانه معایبی را به دنبال دارد یا خیر. در پاسخ به این ابهام باید گفت در صورتی که فرد نسبت به چگونگی استفاده از آن اطلاع نداشته و آموزش خاصی ندیده باشد، استفاده از آن می‌تواند عوارضی را در پی داشته باشد. براساس تحقیقات انجام گرفته شده، وکیوم مردانه سبب بزرگ‌تر شدن آلت تناسلی فرد نمی‌شود‌. کبودی، بی‌حسی، اثرات روانی و… نمونه‌هایی از معایب این دستگاه به‌ شمار می‌روند. موارد زیر اشاره به این معایب دارند.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  فیموز چیست و درمان آن چگونه است؟

کبودی بر اثر ترکیدن رگ‌ های خونی

هنگامی که فرد به سرعت پمپ می‌کند، در واقع خون با سرعت زیادی به آلت تناسلی انتقال می‌یابد. همین مورد سبب می‌شود که شاهد کبودی، تاول یا نقاطی قرمز رنگ روی سطح پوست باشیم. این مسئله عموما دردی را به همراه ندارد و با گذر زمان شاهد از بین رفتن آن هستیم. در صورتی که در طول پمپ کردن با این مسئله مواجه شدید، پمپ زدن را متوقف کنید و ابتدا برای درمان این تاول یا کبودی اقدام نمایید. برای جلوگیری از این مسئله راه ساده‌ای را در پیش دارید‌‌. فرآیند پمپ کردن می‌بایست به شکل آرام انجام گیرد.

به این شکل که در طول انجام کار در حد چند ثانیه میان پمپ کردن‌ها فاصله بیفتد و در این صورت میان هر پمپ وقفه ایجاد می‌شود. هنگامی که میان هر پمپ مکثی صورت می‌پذیرد، خروج هوا به نسبت خون سرعت بیشتری پیدا می‌کند. هرگز فراموش نکنید که شما در حال پمپ کردن تشک بادی نیستید و این بخش، قسمت مهمی از بدن شما را شکل می‌دهد. بنابراین حواستان جمع باشد و آرام پمپ کردن را تمرین نمایید. حتی در صورتی که به مدتی طولانی نعوظ کامل را تجربه نکرده‌اید، باز هم آرام پمپ کردن در اولویت خواهد بود.

بی‌حسی، تغییر رنگ یا سوزن سوزن شدن آن ناحیه از مضرات دستگاه وکیوم مردانه

استفاده طولانی مدت و مکرر از یک واشر بسیار تنگ جهت حفظ خون و طولانی نمودن نعوظ، می‌تواند عواقبی را در پی داشته باشد. بی‌حسی، تغییر رنگ و سوزن سوزن شدن پوست نمونه‌هایی از آن‌ها هستند. البته استفاده از یک واشر تنگ و بادوام جهت توقف جریان خون امری طبیعی تلقی می‌شود؛ اما استفاده مکرر از آن با گذشت زمان می‌تواند کبودی و درد را به دنبال داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود که مناسب‌ترین سایز حلقه یا واشر را انتخاب کنید تا از بابت ایجاد درد و کبودی احتمالی مشکلی نداشته باشید. انتخاب حلقه بسیار سفت یا بسیار گشاد می‌تواند در دراز مدت اثراتی منفی روی آلت تناسلی فرد بر جای بگذارد. لازم به ذکر است که فاصله میان تعبیه واشر و پایان رابطه نباید از پانزده دقیقه بیشتر شود؛ چراکه برای جلوگیری از کبودی تنها خون اکسیژن‌دار و تازه باید جریان داشته باشد.

احساس غیرطبیعی نعوظ

احساس غیرطبیعی نعوظ

احساس غیرطبیعی نعوظ

از دیگر معایب استفاده از وکیوم مردانه می‌توان به احساس غیرطبیعی نعوظ اشاره کرد. طبق گفته برخی از افراد، هنگامی که فرد از وکیوم آقایان استفاده می‌کند، نعوظ وی غیرطبیعی جلوه می‌نماید و همچون قبل احساس تحریکی و برانگیختگی نخواهد داشت؛ اما کافی است که چند بار این دستگاه را به‌ کار گیرید تا استفاده از آن برای شما عادی شود. در این صورت، مشکلات شما برطرف خواهند شد و از بابت استفاده از این دستگاه احساس رضایت خواهید کرد.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  ضربه به آلت تناسلی مردان و مشکلات ناشی از آن

احساس ماندن منی یا انزال دردناک

پس از این‌که نعوظ ایجاد شد و نزدیکی شکل گرفت، ممکن است که فرد به هنگام انزال احساس درد داشته باشد. دردی که ناشی از گیر افتادن منی به علت قرارگیری واشر در پایان آلت است. یک راه برای این‌که این مسئله را برطرف کنید، وجود دارد. برای حل این مشکل، کافی است به هنگام احساس انزال و پیش از خروج منی، واشر را خارج نمایید تا انزال به ‌خوبی انجام شود.

اثرات روانی

استفاده از وکیوم مردانه می‌تواند اثرات روانی را به دنبال داشته باشد. هنگامی که فرد پیش از برقراری رابطه جنسی از این دستگاه استفاده کند، مخصوصا اگر امتحان آن برای بار اول باشد؛ امکان دارد که احساس شرمساری، خجالت و از میان رفتن برانگیختگی داشته باشد. پس از این‌که چندین بار از آن استفاده نموده و واشر مناسبی را انتخاب کرده باشید، این مسئله برطرف خواهد شد.

سفت نشدن پایه آلت

به هنگام استفاده از وکیوم مردانه، خون به بخش پایه آلت تناسلی دسترسی ندارد، بنابراین ممکن است که بعد از ایجاد نعوظ، احساس کنید که این بخش از آلت تناسلی شل است. این در حالی است که به سایر بخش‌های آلت تناسلی خون‌رسانی انجام می‌گیرد. خون‌رسانی مناسب یک عضو می‌تواند سبب سفتی و محکمی آن شود‌.

عدم توجه به دستورالعمل‌ استفاده از دستگاه وکیوم آقایان

پیش از این‌که فرد از دستگاه وکیوم مردانه استفاده نماید، می‌بایست به دستورالعمل‌ها و نکات ضروری آن توجه لازم را داشته باشد. در صورتی که فرد به دستورالعمل‌های لازم توجهی نکند، امکان دارد که استفاده از آن عواقبی را برای وی در پی داشته باشد و او را از ادامه مسیر باز دارد. مخصوصا اشخاصی که جراحی‌های مرتبط با پروستات انجام داده‌اند، می‌بایست به توصیه‌های پزشک توجه نمایند و تنها تحت نظر وی از دستگاه وکیوم مردانه استفاده کنند.

مطالعه مقالات زیر نیز به شما توصیه میشود:

3/5 (1 نظر)